כאבי גב

בעיות רפואיות

אלרגיה

השמנה

כאבי גב

כאבי ראש

עייפות

עצירות

קנדידה

דורבן בעקב

               סינוסיטיס

מיגרנות

 

 

 
 
כאב גב הוא אחד הכאבים הנפוצים בעולם.
כ-80% מהאוכלוסייה הבוגרת, סובלים מכאבי גב ברמות שונות ולחלקם מדובר בפגיעה משמעותית באיכות החיים, בעלת נטל כלכלי על הסובל וגורמת הגבלה בפעילות יומיומית.
 על-פי הרפואה המערבית ישנן סיבות רבות לכאבי גב כגון פריצת דיסק, היצרות בתעלות חוליות השדרה בהן עוברים העצבים מחוט השדרה לאברי הגוף השונים, שחיקה של חוליות עמוד השדרה כווץ שרירים וסיבות נוספות כגון ישיבה ממושכת, יציבה לא נכונה, שרירי בטן חלשים, עודף משקל ועוד.
 
כאבי גב על פי הרפואה הסינית
אחד הגורמים הנפוצים לכאב פתוגן חיצוני.  זהו כאב הנגרם מחשיפה למזג אויר קר/חם, רוח ישירה, מגורים בתנאי לחות ועוד. הדוגמא הנפוצה ביותר לכך היא כאב גב הנגרם משהייה ארוכה בחדר ממוזג.  מצב זה מכונה פתוגן מסוג רוח קור. חדירה של רוח קרה גורמת לחסימה זרימת האנרגיה (צ'י) לאורך ערוצים אנרגטיים הקרויים מרדיאנים. חסימה זו תגרום לחוסר איזון בין היין והיאנג ותביא לנוקשות שרירים וכאב מקומי.
סיבות נפשיות הגורמות לכאבי גב: הכבד הינו האיבר האחראי על זרימת האנרגיה (צ'י) בגוף. ניתן לדמותו לממטרת הצ'י: כאשר הוא נתקע, נתקעת איתו זרימת הצ'י וגורמת לכאב. כעס ותסכול הם הרגשות הקשורים לכבד לכן לחץ נפשי, תסכול ובעיקר כעס עלולים לגרום או להחריף כאב גב בפרט  וכאב בכלל. 
 טראומה פיזית כגון נפילה, תאונה, הרמת משאות או ניתוח פוגעים באופן ישיר בשרירים, גידים ורקמות וגורמים להפרעה בזרימת הצ'י בערוצים ובהמשך לכאב מקומי. כאב גב יכול להגרם גם מאמץ יתר על השרירים, פעילות גופנית מוגברת או לא מותאמת ליכולת המתאמן.
דיאטה לא מתאימה הכוללת אכילה בזמנים לא קבועים, אכילה מהירה תוך כדי עבודה, אוכל קר, שומני או לא מזין (ג'אנק פוד) יביאו לפגיעה ביכולת הגוף לייצר אנרגיה חיונית לפעולתו. פגיעה בצ'י תגרום לפגיעה באיברים פנימיים אשר אחראיים על הזנת השרירים והרצועות. חוסר ההזנה יביא לזרימה מועטה של צ'י, חוסר איזון בין היין והיאנג ומכאן לכאב.
 לחץ נפשילאורך זמן , דימום רב לאחר ניתוח, לידות מרובות, עבודה מאמצת ללא מנוחה מתאימה או מחלה כרונית יביאו גם הם לפגיעה בצ'י ובהזנת האיברים והרקמות ויביא לכאב.
 
להדמיה של כאבי גב לחצו כאן
 
 
 

טלפון קליניקה. 09-8329120| זהבה. 050-7746486 | כתובתנו. וייסבורג 6א' נתניה

עצירות | עצירות כרונית | טיפול בעצירות  | עייפות  | ניקוי רעלים

Design: Parparim Designs Powered by: CyberCity | בניית אתרים